Pencere Conta değiştirme

Pencerelerin önemli görülmesede, aslında en önemli izolasyon kaynağı contalar’dır..Elle çekilen Conta imalat sırasında ek yerlerinden yapıştırılmalıdır aksi takdirde contanın çekmesi ,ufalması, yerinden çıkıp yada kopması gibi sorunlar oluşur..

Profil üretiminde makine ile çekilen contalarda pencere imalatı sırarsında köşe çapaklarının alınmamasından dolayı cam takılışında yada kanat takılışında bir boşluk oluşturur ve buda gözle görülmeyen sorun olup ısı kaybına yol açar..

PVC Pencerelerde iki tür malzemeden üretilen conta kullanılmaktadır. 

Birincisi kendini kanıtlamış ve en iyi kalıcı deformasyon değerine sahip malzemeden üretilmiş olan EPDM kauçuk conta diğeri ise halk dilinde gri conta olarak adlandırılan TPE gri contadır. Her ikisi de gerekli performans testlerini başarı ile tamamlamıştır ancak kauçuk contanın soğuk ve sıcak dayanımı ve kalıcı deformasyon bakımından ömrü plastik contadan daha yüksektir.

Kauçuk conta kullanmanız durumunda temizlik yaparken contalarınızı nemli bir bezle deterjan kullanmadan temizlemenizi öneririz...

Her marka pencerelerinizin Contalarını değiştirtmek için Teknik Servis Talep Formunu doldurabilirisiniz yada bizi arayabilirisiniz..